+420 723 054 848 info@skolkavenku.cz

Vzdělávání trochu jinak

Vítejte v Lesní školce Venku

Náš den začínáme na zalesněném prostoru s chatkou v Brné. Je to místo, kde ráno děti vítáme a užíváme si spoustu dobrodružství.  Naše zázemí tvoří chatka s kamny, kde je místo na odpočinek a hygienu. Pozemek školky je rozsáhlý, zarostlý lesem a jeho charakter umožňuje dětem správný motorický vývoj.  Nachází se na pravém břehu Labe v blízkosti Slunečné stráně pod Vysokým Ostrým, nedaleko hradu Střekov.

Společně se naučíme zahradničit a vybereme vhodné zvířecí kamarády. Na zahradě i mimo ni, budeme objevovat poklady, lézt po stromech, stavět přístřešky, hrát si, číst si, malovat, počítat listy, žaludy a peříčka.

Ráno si dáme vydatnou svačinu, vyrazíme třeba do terénu, po obědě si trochu odpočineme, abychom nabrali sílu na další venkovní objevování. Cestou zpátky si s dětmi popovídáme, co chtějí dalšího dělat, co je zajímá, to nám pomůže naplánovat aktivity na další den.

V čem jsme jiní od ostatních školek?

Nabízíme vzdělávání trochu jinak!

Naše školka nabízí fascinující vzdělávací příležitosti v podobě pravidelného zařazení těchto aktivit:

Plánované aktivity: Výlety do města a za kulturou, poznávání zajímavých řemesel a povolání, spolupráce s místní koňskou jízdárnou, návštěvy termálního koupaliště, výuka lyžování, outodoorové aktivity (rafty, kola, koloběžky, lezení).

Yóga a cvičení pro děti: Hravé pohyby, které za pomoci dětské představivosti podporují rovnováhu, sílu, pružnost a radost.

Angličtina: Naši průvodci moc dobře ví, že kdo chce poznat svět, musí umět cizí jazyk. Hravě, přirozeně pomocí her a písniček. Pro zpestření nás potěší občasná návštěva česko-americké průvodkyně. Předškolní věk je na absorbování jazykových dovedností ideální.

Vaření:  Rádi dáme dětem důvěru k používání nástrojů a pomůcek k vaření. Děti získají nové dovednosti, znalosti o zdravé výživě a podpoříme spolupráci v týmu.

Zahradničení: Je dobré, aby děti věděly, odkud pochází jejich potraviny. Společně budeme pečovat o zahrádku, naučíme se poznávat rostliny a budeme sledovat, jak se rostlinky v průběhu roku mění.

Umění: ve školce jsme hodně kreativní a dobré vyjádřit svou kreativitu v jakékoliv formě, nejenom na papír za pomocí pastelek.

Zábavná věda: U nás ve školce mají děti díky senzomotorických experimentům příležitosti k prozkoumání, vytváření dešťových mraků, obřích bublin…seznam je nekonečný.

Ty Nejmenší: Snažíme se motivovat ty nejmenší děti, podporujeme spolupráci se staršími dětmi, nacvičujeme základní dovednosti a bezpečnému pohybu v přírodě.

 Příchod dětí 7:30 – 8:30  odchod 15:30h

Vyzvedávání:

  • po obědě 12:45
  • po spaní 14:30

Pozdní příjezdy nutné hlásit na tel: 723 054 848

 

7,30 – 8,30

Příchod dětí do školky,Ranní kruh, volná hra, starost o zvířata a rostliny, aktivity převážně venku, v případě nepřízně počasí v zázemí.

8,00-12,00

 

Plnění povinnosti

předškolního

vzdělávání

8,30 – 8,50

Pohybové činnosti

8,50 – 9,00

Příprava na svačinu nebo odchod do lesa

9,00 – 9,30

Svačina (v zázemí nebo v lese)

9,30 – 11,30

Řízené činnosti, volná hra, pobyt v lese (podle plánu)

11,30-11,45

Osobní hygiena, příprava na oběd

11,45-12,15

Oběd

12,15-13,45

Odpočinek, klidové činnosti, individuální program pro předškoláky

13,45-15,30

Svačina, volná hra, individuální činnosti s dětmi, úklid zázemí, odchod dětí s rodiči domů

Harmonogram dne se může nepravidelně měnit dle plánovaného programu (výlety, vycházky, aj.)               

NOVÉ ČLÁNKY

JÍDELÁČEK PRO LESNÍ SKŘÍTKY

Kalendář lesních akcí

No upcoming events

Lesní mateřská školka Venku z.s.